12.8 C
Skopje
17.10.2021 - 23:18

Ознака: Баерн

Флик соопшти дека го напушта Баерн

Тренерот Ханс-Дитер Флик објави дека ќе го напушти Баерн по завршувањето на сезонава, откако неговите фудбалери го совладаа Волфсбург со 3-2 на гости, со...

Фудбалот е игра на многу, многу грешки, особено во нападот

Една од најважните работи за добар центаршут е да не се обидувате да погодите некого во главата. Упатете ја топката во просторот, бидејќи кога...

Баерн втор клуб со шест трофеи во една сезона

ФУДБАЛ-по тримфот на КЛУПСКОто СВЕТСКО ПРВЕНСТВО Европскиот и германски првак Баерн го победи првакот на Северна Америка, мексиканскиот клуб Тигрес, со 1-0 во финалето на...

Баерн ја продолжи трофејната низа со триумфот над Тигрес

Баерн го совлада Тигрес со 1-0 во финалето на Светското клупско првенство одиграно вечерва во Ал Рајан, Катар. Баварците станаа светски прваци по вторпат...

Флик: Преземањето ризици е дел од агресивниот стил на Баерн

Секако дека би сакале да имаме помалку примени голови, но ја гледаме и позитивната страна, ги добивме сите наши натпревари, со исклучок на дуелот...

Баерн и Севилја ќе добијат по 3.000 влезници

УЕФА планира за мечот на 24 септември арената „Ференц Пушкаш“ во Будимпешта да биде исполнета со 30 отсто од капацитетот ЗА ФУДБАЛСКИОТ СУПЕРКУП Победникот во Лигата...

Коман го остави својот прв клуб без вредниот трофеј, а Франција...

Францускиот фудбалски репрезетативец Кингсли Коман (24) беше стрелец на одлучувачкиот гол во вечерашното финале на Лигата на шампионите (ЛШ) со кој Баерн го совлада...

Архитектот на незапирливиот Баерн ја круниса сезоната со пехарот на Лигата...

Баерн Минхен стана европски првак по шести пат, освојувајќи ја фудбалската Лига на шампионите (ЛШ) на импресивен начин, со победи во сите 11 одиграни...

Отфрлениот талент од Премиер-лигата стана ѕвезда во европскиот поход на Баерн

Серж Гнабри (24) денес можеше да биде ѕвезда на англиската Премиер-лига, но неговиот фудбалски пат исполнет со свиоци го одведе до Баерн каде што...

Вечерта на рекорди на Баерн и помрачувањето на Барселона означија крај...

Баерн ја наполни мрежата на Барселона совладувајќи ја со убедливи 8-2 во мечот што го одбележаа повеќе индивидуални постигнувања на фудбалерите на германската екипа,...