14.8 C
Skopje
26.9.2021 - 9:16

Ознака: Багран

Исламска држава презеде одговорност за ракетирањето на Баграм

Терористичката Исламска држава ја презеде одговорноста за ракетирањето на американска воена база во близина на Кабул, пренесува РТ. Во инцидентот нема жртви, но нападот...