8.8 C
Skopje
17.10.2021 - 8:18

Ознака: Багдад

Пожар во центар за бездомници во Багдад, девет загинати

Девет лица загинаа, а 22 други се повредени денеска при пожар во центар за згрижување на бездомни жени во ирачкиот главен град Багдад, соопшти...

Прва седница на новата ирачка Влада

Министрите од новата ирачка Влада се собраа денеска на првата седница во Багдад, предводени од новиот премиер Адел Абдел Махди, пренесува ТАСС. „Министерскиот совет се...