Ознака: Ања Ветерова

Ања Ветерова настапи во најголемата концертна сала во Беркли

По успешниот настап во перформанс-центарот „Беркли“, Ветерова се подготвува за целовечерен концерт што ќе се одржи наскоро, а насловен е „Ноќ со Ања“ Македонската пејачка...

Ања Ветерова со нова песна на својот роденден

Младата пејачка Ања Ветерова, денеска полни 19 години. Токму на денот на својот роденден таа посака да ги израдува своите обожаватели со нова песна...