Ознака: „Ај кју“

„Најглупавите луѓе“ во Македонија

„Форбс“ ја објави годинашната листа на највлијателни луѓе во светот. Кај нас такви ранг-листи не се прават. Не оти нема луѓе што заслужуваат да...

Македонија шести пат едноподруго без финале на „Евросонг“

Речиси сите фаворити за победа (или топ 10) беа изведени во првата евровизиска вечер, а консензус во евровизиските кулоари беше дека во конкуренцијата во...

Палтото и измешаните музички стилови на „Ај кју“ ја збунија евровизиската...

Љубителите на изборот за песна на Евровизија, воглавно, немаа пофални зборови за синоќешниот настап на македонските претставници „Ај кју“ (Еуе Cue) во Лисабон, судејќи...

Првата евровизиска полуфинална вечер низ фотографии

Низ фотографиите се прикажани настапот на „Ај кју“, кои ја претставуваа Македонија со песната „Lost and found“, како и настапите на преостанатите 18 земји-учеснички...

Македонија повторно остана без финале на Евровизија

Македонските претставници „Ај кју“ (Eye Cue) не успеаја да се пласираат во финалето на 63-от Избор на песна на Евровизија, кој се одржува во Лисабон,...

Погледнете го евровизискиот настап на „Ај кју“ во Лисабон

Македонските претставници „Ај кју“ (Eye Cue) го имаа својот евровизиски настап со песната „Lost and found“, во арената „Алтис“ во Лисабон, на првата полуфинална...

„Евросонг 2018“ во знакот на штедењето

„Lost and found“, песната на македонските евровизиски претставници, од почеток беше прифатена од евровизиските обожаватели и тука е една од омилените. Но еуфоријата спласна...

„Ај кју“ вечерва ќе ја претставуваат Македонија на Евровизија

  „Ај кју“ (Eye Cue) со песната „Lost and found“ вечер во арената „Алтис“ во Лисабон под реден број 11 ќе ја претстави Република Македонија...

„Ај кју“ го скрши мразот на „Евровизија 2018“

Нашите годинашни евровизиски претставници, членовите на групата „Ај кју“, во понеделникот ја имаа првата официјална проба во арената „Алтис“ во Лисабон, Португалија. Всушност, тие први...

Со настапот во Мадрид „Ај кју“ ја завршија предевровизиската турнеја

Повеќе од дваесет делегации учествуваа на неодамнешниот промотивен евровизиски настан во Мадрид во организација на специјализираниот медиум eurovision-spain.com. Повеќе од 17 години овој евровизиски...