15.8 C
Skopje
26.10.2021 - 18:07

Ознака: Ајфон 13

Ајфон 13 на „Епл“ би можел да остварува сателитски повици

Не останува многу време до претставувањето на новиот Ајфон, а новите гласини откриваат една интересна потенцијална карактеристика. Познатиот аналитичар Минг-Чи Куо тврди дека Ајфон 13...