Ознака: Ајфелова кула

Ајфеловата кула eвакуирана поради дојава за бомба

Ајфеловата кула беше евакуирана, а француските безбедносни сили поставија заштитен кордон околу оваа област во Париз по анонимна дојава за поставената бомба, пренесуваат медиумите. Paris'...

Ајфеловата кула ќе се отвори за посетители на 25 јуни

Ајфеловата кула во Париз повторно ќе биде отворена за посетителите на 25 јуни, по најдолгото затворање во историјата од Втората светска војна. Познатата кула беше...

Ајфелова кула во Лондон?

Планот на сер Воткинс беше едноставен, ама амбициозен - да ја изгради највисоката структура во светот. Железничкиот магнат беше инспириран од Ајфеловата кула, висока...

Париз не е само Ајфеловата кула, „Лувр“ и Триумфалната порта

Париз се сите улички што мирисаат на кроасани и овошни тартови, улици што мирисаат на „шанел“ и излози обоени во последната висока мода. Париз...

(Видео) Евакуирана Ајфеловата кула

Ајфеловата кула во Париз е затворена и сите посетители се евакуирани откако неидентификуван маж бил забележан како се искачува на кулата, од нејзината надворешна...

Ајфеловата кула привремено затворена поради снег

Ајфеловата кула денеска е привремено затворена поради обемни врнежи снег, соопшти администрацијата на споменикот. Пристапот на туристи до Ајфеловата кула постојано се забранува во услови...

Ајфеловата кула ќе потоне во мрак во спомен на жртвите од...

Светлата на Ајфеловата кула ќе бидат изгаснати на полноќ, по локално време, во спомен на жртвите од вчерашниот напад во Стразбур, соопшти градоначалникот на...

Ајфеловата кула во мрак поради убиените новинари во светот (видео)

Ајфеловата кула синоќа не беше осветлена во знак на почит за убиените новинари во светот по повод Меѓународниот ден за прекинување на неказнивоста на злосторствата...

Заврши штрајкот, туристите повторно ќе можат да ја посетуваат Ајфеловата кула

Симболот на Париз, Ајфеловата кула од денеска повторно ќе биде отворена за посетители откако заврши 36 - часовниот штрајк на дел од вработените кои...

Ајфеловата кула повторно отворена за посетителите

Еден од најпрепознатливите белези на Париз, Ајфеловата кула, од денеска повторно е отворена за посетителите по едноделниот штрајк на вработените во обезбедувањето. Пoголем број синдикати...