1.8 C
Skopje
27.10.2021 - 2:00

Ознака: ајкула

Светлечки ајкули пронајдени покрај брегот на Нов Зеланд

Покрај брегот на Нов Зеланд научници кои ги проучуваат ајкулите открија три вида во длабоките води кои светат во темница, вклучувајќи еден кој сега...

Австралиец со голи раце удирал ајкула за да ја спаси својата...

Човек од Австралија скокнал од својата даска за сурфање врз ајкула која ја нападнала неговата сопругата и го удрил морското живото неколку пати, додека...

Ајкула им се приближи на пливачи на хрватскиот остров Вир

Утрово околу 8:30 часот до капачи на плажа на островот Вир се приближила ајкула. Ајкулата ја снимиле присутните на плажата. - Наводно цело време кружела...

Aјкула тешка 340 килограми уловена во близина на Драч

Во мрежите на албанските рибари од пристанишниот град Драч, уловена е ајкула тешка 340 килограми. Пленот е уловен на длабочина од околу 100 метри, и...

Сурфер нападнат од ајкула кај брегот на Австралија

Еден сурфер е во тешка состојба во болница откако рано утринава бил нападнат од ајкула во близина на брегот на Австралија, соопшти локалната полиција. Човекот...

Австралиец преживеа напад на ајкула ( Видео)

Сурфер утрово бил нападнат од ајкула во југозападниот дел од Австралија. И покрај сериозните повреди и на двете нозе тој успеал да доплива со...