3.5 C
Skopje
9.12.2019 - 23:23

Ознака: ајакс

ЛШ: Ајакс убедлив против АЕК

Ајакс со убедлива победа од 3:0 против грчкиот претставник АЕК ја почна новата сезона во Лигата на шампионите. Холандскиот првак го искористи домашниот терен во...