Ознака: ахмети

Ахмети свика Претседателство на ДУИ

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети, свика седница на Централното претседателство на партијата која што ќе се оддржи денеска со почеток во...

Мицкоски и Ахмети не дојдоа на дебатата за една изборна единица

Лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, Христијан Мицкоски и Али Ахмети, не се присутни на собраниската дебата за една изборна единица, иако, како што рече...

Пендаровски и Ахмети: Главна цел на државата се преговорите за членство...

Претседателот Стево Пендаровски беше домаќин на лидерот на ДУИ, Али Ахмети. Како што информираат од кабинетот на претседателот, Пендаровски порачал дека државата е исправена пред...

Заев и Ахмети ќе договараат консензуален кандидат

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев и претседателот на ДУИ Али Ахмети денеска во Собранието на Македонија каде е закажана седница за пратенички...

Почна средбата Заев – Ахмети во Клубот на пратениците

Лидерите на СДСМ и на ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети во Клубот на пратениците ја почнаа средбата на која ќе се разговара за...

Заев и Ахмети ќе разговараат за можен консензуален претседателски кандидат

Лидерите на СДСМ и на ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети денеска во Клубот на пратениците треба да одржат средба во врска со претстојните...

Претстојниот референдум клучен за иднината на Македонија, порачаа Заев и Ахмети...

Важноста на Охридскиот рамковен договор како инструмент и пример за решавање на конфликти во регионот и пошироко, уверување оти со него се поставени темелите...

Ахмети: Можно е законот за јазици и Договорот со Грција да...

Лидерот на ДУИ Али Ахмети за тиранската телевизија „Ора њус“ изјави дека се работи на стратегија чија цел е конечно да стапи во сила...

Ахмети: Претседателот го крши Уставот и прави кривично дело за кое...

Претседателот на државата ја блокираше највисоката институција со не потпишувањето на законот за ратификација на Договорот со Грција. Со тоа тој го крши Уставот и...

Останува непознато за што разговараа Заев и Ахмети во Собранието

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев денеска попладне по седницата за пратенички прашања во Собранието се сретна со коалицискиот партнер и претседател на...