Ознака: ахмети

Ковачевски е за лидерска, но без уцени и со проширен дневен...

Лидерска средба, но без уцени и со проширен дневен ред е прифатлива за премиерот Димитар Ковачевски, додека лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски останува на...

Ахмети: Ништо лошо нема да настане ако го вметнеме бугарското малцинство...

На средбата со Петков, Ахмети истакнал дека двете земји имаат потреба од релаксирање на односите и да зборуваат многу отворено за теми кои бараат...

Поразот на Заев и успехот на Ахмети

Во ниту еден документ не може да се прочита во кои услови се дава лична оставка и дали се дава усно или писмено. Во...

Ахмети свика Претседателство на ДУИ

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети, свика седница на Централното претседателство на партијата која што ќе се оддржи денеска со почеток во...

Мицкоски и Ахмети не дојдоа на дебатата за една изборна единица

Лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, Христијан Мицкоски и Али Ахмети, не се присутни на собраниската дебата за една изборна единица, иако, како што рече...

Пендаровски и Ахмети: Главна цел на државата се преговорите за членство...

Претседателот Стево Пендаровски беше домаќин на лидерот на ДУИ, Али Ахмети. Како што информираат од кабинетот на претседателот, Пендаровски порачал дека државата е исправена пред...

Заев и Ахмети ќе договараат консензуален кандидат

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев и претседателот на ДУИ Али Ахмети денеска во Собранието на Македонија каде е закажана седница за пратенички...

Почна средбата Заев – Ахмети во Клубот на пратениците

Лидерите на СДСМ и на ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети во Клубот на пратениците ја почнаа средбата на која ќе се разговара за...

Заев и Ахмети ќе разговараат за можен консензуален претседателски кандидат

Лидерите на СДСМ и на ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети денеска во Клубот на пратениците треба да одржат средба во врска со претстојните...

Претстојниот референдум клучен за иднината на Македонија, порачаа Заев и Ахмети...

Важноста на Охридскиот рамковен договор како инструмент и пример за решавање на конфликти во регионот и пошироко, уверување оти со него се поставени темелите...