Ознака: Африм Исмаиловиќ

Дескоска: Од Косово очекуваме позитивен одговор за екстрадиција за обвинетите во...

Министерката за правда, Рената Дескоска, оствари разговор со новиот косовски министер за правда Селим Селими, преку видео-конференциска врска. За време на разговорот, беше отворено прашањето...

Косовските власти не знаат каде e Африм Исмаиловиќ

Министерството за правда добило одговор дека косовските власти не знаат каде се наоѓа Африм Исмаиловиќ, кој е обвинет во случајот „Монструм“ за петкратното убиство...

Спасовски: Се уште нема информации за Демири и Исмаиловиќ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски изјави дека се уште немаат информации за тоа каде се наоѓаат Алил Демири и Африм Исмаиловиќ кои се...

Косовската полиција знае каде е Африм Исмаиловиќ, тврди неговиот брат Агим

Косовската полиција знае каде е Африм Исмаиловиќ, второбвинет за петкратното убиство кај Смилковското езеро, кој заедно со првообвинетиот Алил Демири, се недостапни за македонските...