Ознака: Африм Гаши

Села и Гаши: Албанскиот јазик треба да биде задолжителен за македонските...

Нашата визија за „Држава за sите” е комуникацијата меѓу граѓаните на двете најголеми заедници да биде во таква форма што секој од нив ќе...

Гаши и Илир Мета разговарале за државните односи и положбата на...

Претседателот на политичката партија Алтернатива, Африм Гаши, придружуван од потпретседателот Лулзим Алиу, денеска престојувал во официјална посета во Република Албанија, каде што бил примен...

Села и Гаши: Оваа влада нема да трае долго

Лидерите на Алијанса за Албанците Зијадин Села и на Алтернатива, Африм Гаши, велат дека се разочарани од постигнатиот коалициски договор меѓу Заев-Ахмети. Села рече дека...

Села и Гаши нема да дојдат на средбата што ја организира...

Алијансата за Албанците и Алтернатива нема да дојдат на средбата на партиите од албанскиот политички блок, која треба да се одржи утре по иницијатива...

Села и Гаши: Го вративме Арачиново, убедливо победува нашата коалиција

Зијадин Села и Африм Гаши одржаа заедничка прес-конференција како претставници на коалицијата меѓу Алијансата за Албанците и Алтернативата. - Победуваме убедливо во „шестката“, во многу...

Села и Гаши: Нема согласност за датум за избори

Лидерите на Алијанса за Албанците, Зијадин Села и на Алтернатива, Африм Гаши, посочија дека нема договор на лидерската средба бидејќи СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ не...

Гаши: Нашата битка не е со СДСМ и Беса, туку ДУИ...

За лидерот на Алтернатива Африм Гаши, коалцијата СДСМ-Беса не е пречка на патот кон освојување на албанскиот електорат. Како што изјави Гаши, Колацијата Алијанса...

Гаши: Сакаме кандидат што ќе биде прифатлив за сите граѓани

Лидерот на „Алтернатива“ Африм Гаши попладнево изјави дека денеска имале многу добра и плодна средба со премиерот и претседател на СДСМ Зоран Заев, а...

Заев на средби со Тачи и со Гаши за заеднички претседателски...

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев денеска со средби со лидерите на ДПА и на „Алтернатива“, Мендух Тачи и Африм Гаши ги продолжува...

Крилото на БЕСА на Гаши е за уставните измени и за...

Сега, кога е актуелна улогата на пратениците за очекуваните уставни измени, а двајца пратеници, дојдени од една друга партија во Движењето БЕСА, му се...