17.8 C
Skopje
19.6.2021 - 6:00

Ознака: Африм Гаши

Усогласен договор за законските решенија за стекнување државјанство

Премиерот Зоран Заев, заедно со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа, денеска во Собранието се...

Постигнат напредок за законот за државјанство на средбата во Собранието

До крајот на неделава ќе може да финишираме со законското решение за државјанствата врз основа на анализата што ќе ја направат експертите, истакна премиерот...

Заев, Села и Гаши ќе бараат решение за одблокирање на Собранието

Прашањето за државјанство и одблокирањето на работата на Собранието ќе бидат главни теми на средбата која се очекува денеска меѓу премиерот Зоран Заев и...

Американската амбасадорка до Села и Гаши: Бидете конструктивна опозиција

Американската амбасадорка во земјата, Кејт Брнз разговарала со лидерите на Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива, Зијадин Села и Африм Гаши. На својот профил на...

Села и Гаши: Албанскиот јазик треба да биде задолжителен за македонските...

Нашата визија за „Држава за sите” е комуникацијата меѓу граѓаните на двете најголеми заедници да биде во таква форма што секој од нив ќе...

Гаши и Илир Мета разговарале за државните односи и положбата на...

Претседателот на политичката партија Алтернатива, Африм Гаши, придружуван од потпретседателот Лулзим Алиу, денеска престојувал во официјална посета во Република Албанија, каде што бил примен...

Села и Гаши: Оваа влада нема да трае долго

Лидерите на Алијанса за Албанците Зијадин Села и на Алтернатива, Африм Гаши, велат дека се разочарани од постигнатиот коалициски договор меѓу Заев-Ахмети. Села рече дека...

Села и Гаши нема да дојдат на средбата што ја организира...

Алијансата за Албанците и Алтернатива нема да дојдат на средбата на партиите од албанскиот политички блок, која треба да се одржи утре по иницијатива...

Села и Гаши: Го вративме Арачиново, убедливо победува нашата коалиција

Зијадин Села и Африм Гаши одржаа заедничка прес-конференција како претставници на коалицијата меѓу Алијансата за Албанците и Алтернативата. - Победуваме убедливо во „шестката“, во многу...

Села и Гаши: Нема согласност за датум за избори

Лидерите на Алијанса за Албанците, Зијадин Села и на Алтернатива, Африм Гаши, посочија дека нема договор на лидерската средба бидејќи СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ не...