Ознака: афера

Аферата со „бентлито“ е метафора на нашето живеење

Агресивноста, безобѕирноста и малограѓанштината како „реални вредности“ Првичните опсервации откриваат дека манифестацијата на „бентли-феномените“ е всушност малку подлабока општествена аномалија. Анализите ќе покажат дека демонстрациите...

За факултетска диплома се „студира“ 30 дена

Во откривањето на аферата се споменува бројка од околу илјада издадени дипломи, а само во последните пет месеци биле документирани случаи за 300 незаконски...

Љубовната грешка му донесе 42 милиони долари на отпуштениот директор

Поранешниот извршен директор на „Мекдоналдс“ Стивен Истбрук ќе добие отпремнина од 41,8 милиони долари откако неговата љубовна афера со вработена во компанијата ја прекрши...

Има нешто гнило во државата македонска

Последните случувања со аферата со специјалното јавно обвинителство, ако не е намерно смислена во некоја непозната лабораторија и пласирана преку корумпирани новинари за остварување...

Гајсер: Се креира мрачно сценарио за да се стави пречка за...

Се креира мрачно сценарио за да се стави пречка за Македонија до патот на Европа и северноатланските интеграции кажа Ларис Гајсер во неговото гостување...

„Ла Верита“: Пендаровски се кандидира за спасител, оддалечувајќи се од Заев

Премиерот Зоран Заев е изолиран и внатрешно и надворешно по земјотресот предизвикан од објавените документи од страна на „Ла Верита“, кои докажуваат корупција во...

Пендаровски бара ефективна истрага и поднесување на обвиненија

Изминатиот месец сме сведоци на огромна криминална афера која ги тресе темелите на важните државните институции и ја доведува во прашање уште повеќе довербата...

Ибица му е судбина на Штрахе

Патниците на авионот за Ибица од Виена беа изненадени кога го видоа Хајнц Кристијан Штрахе, поранешниот австриски вицеканцелар, кој со својата сопруга и децата...

Бесконечни стечаи

Со редицата (не)ефикасни стечајни постапки, тешко ќе можеме да се надеваме дека ќе се случи нешто позитивно. Тоа не само што фрла дамка врз...

Ѓукановиќ и новинарите во војна за аферата „Коверт“

Спроти одбележувањето на Меѓународниот ден на новинарите, претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ, на средбата во претседателската вила „Горица“ им делел лекции на новинарските...

Watch I'm standing on 1,000,000 lives. Episode 9 at Funimation one piece stampede eng dub

Watch Bottom-Tier Character Tomozaki Episode 2 (https://animefreak.ws/m/jvv5/ep-2) at AnimeFreak animefreak dragon ball