28.8 C
Skopje
26.9.2021 - 19:18

Ознака: афера мафија

Милошоски: Аферата со пасошите може да го загрози безвизното патување во...

Настрана од внатрешните политички импликации, случајот „Мафија“ со издадени 215 македонски пасоши со лажен идентитет на меѓународни наркошверцери, на Македонија може да и создаде...

Заев: Не може да се обвинуваат премиерот и министерот оти спровеле...

Премиерот се огласи за аферата со пасошите Не може да се обвинуваат премиерот и министерот за внатрешни работи или слично бидејќи спровеле успешни акции. Вака...

Николоски: Црногорски атентатор и водач на наркокартел од Албанија имале македонски...

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, на прес-конференција продолжи да објавува податоци од пасоши, за кои тврди дека се издадени од МВР на лице осомничено...

Кои се озлогласените криминални водачи вплеткани во аферата „Мафија“?

Еден од водачите на озлогласениот шкаљарски клан, Јован Вукотиќ, и водачот на турската мафија Седат Пекер, се меѓу најпознатите криминалци кои наводно добиле македонски...

Мицкоски: Аферата „Мафија“ потврдува дека државата соработувала со балканските наркобосови

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, обвинува дека МВР издава фалсификувани пасоши на криминалци. Тој вели дека издадените пасоши се легални, но со лажен идентитет....