26.5 C
Skopje
16.6.2019 - 13:37

Ознака: аутсајдер

Шведска од аутсајдер се претвори во фаворит

Шведска се квалификуваа во првото четврт-финале на светските првенства во фудбал (СП) по 1994 година. Во осминафиналето на СП во Русија тие ја совладаа...