-1.2 C
Skopje
16.1.2022 - 9:42

Ознака: Аурора

Насилни протести во Денвер: Истрели од огнено оружје, автомобил влета во...

Насилни демонстрации против полициската бруталност и расизмот се одржаа и во Денвер, Колорадо, објави денеска агенцијата АП. Според извештаите на медиумите, за време на протестите...