17.7 C
Skopje
25.8.2019 - 6:20

Ознака: „Ауди“

Штрајкот на „Ауди“ во Унгарија го погоди германското производство

Германската автомобилска компанија „Ауди“ беше принудена да го запре производството во своето седиште во Инголштат во Германија, поради штрајк на вработените во Унгарија, изјави...

Неготинец влетал со автомобилот во излог на парфимерија

Неготинец, со автомобил „ауди 3“ влетал во излогот од неготинска парфимерија. Повредени нема, причинета е само материјална штета. Оваа информација, денеска ја потврди Верољуб...

Ауди казнет со 800 милиони евра заради манипулации со тестовите

Германскиот производител на автомобили Ауди, дел од групацијата Фолксваген, соопшти дека е казнет со парична казна од 800 милиони евра за прекршувања поврзани со...

Нов концепт на патнички автомобили

„Ербас“ го искомбинира своето знаење од воздухопловството со знаењето и иновациите на автомобилскиот гигант „Ауди“ во еден нов концепт за креирање возило, наречен „поп.ап...