15.2 C
Skopje
17.11.2019 - 17:16

Ознака: АТП

И по 12 години, Надал, Ѓоковиќ и Федерер се водечко трио

Тие беа први носители на финалето на АТП и кога првпат се појавија на ваков турнир, во 2007 година, а и сега, на турнирот...

Ѓоковиќ со победа во Токио

Новак Ѓоковиќ ја освои 76 титулата во кариерата. Србинот во финалето на турнирот во Токио го победи Австралеиецот Џон Милман со 6/3, 6/2. Ѓоковиќ...

Новак Ѓоковиќ е на една година до Пит Сампрас

Новак Ѓоковиќ од понеделникот одново е светски тенисер број 1, но српскиот тенисер ќе биде прв на листата на АТП и на крајот од...

Новата повреда на Надал го враќа Ѓоковиќ на чело на АТП...

Шпанскиот тенисер и сѐ уште прв светски рекет Рафаел Надал кој вчера не го одигра мечот против Вердаско на Мастерсот во Париз, изјави дека...

Аргентински тенисер суспендиран на шест години поради местење мечеви

Аргентинскиот тенисер Николас Кикер е суспендиран на шест години и мора да плати казна во висина од 25.000 долари откако беше прогласен за виновен...

Федерер со титула во Штутгарт го прослави враќањето на врвот на...

Откако ја пропушти сезоната на земја, Роџер Федерер ја заврши својата прва недела назад на теренот со нова титула. На турнирот на трева...

Надал петти пат е „повторувач“

Најдобриот шпански тенисер Рафаел Надал петти пат се врати на првото место на ранг-листата на АТП, откако во 1-то коло на Мастерс-турнирот во Мајами...