36.8 C
Skopje
4.8.2021 - 17:35

Ознака: АТП турнирот

Федерер со победа го стартуваше АТП турнирот во Хале

Третиот светски тенисер во моментов, Швајцарецот Роџер Федерер се пласираше во второто коло на тенискиот турнир од серијата 500 во Хале, Германија откако денеска...