20.8 C
Skopje
30.7.2021 - 3:24

Ознака: атлетико

Спортинг бара 40 милиони од Атлетико, за да не ги тужат...

Спортинг Лисабон е подготвен да постигне договор со Атлетико Мадрид и да не дојде до донесување одлука од страна на ФИФА за случајот со...

„Екип“: Гризман не објавил дека останува во Атлетико Мадрид

Антоан Гризман не објавил дека ќе ја продолжи кариерата во Атлетико Мадрид, пишува „Екип“. Француското издание ги негираше информациите објавени претходно истиот ден во...

Прва радост за Марсеј или трета за Атлетико?

Во финалето на Лига Европа, вечерва (20.45 часот), во Лион играат Олимпик Марсеј и Атлетико Мадрид Фудбалерите на францускиот Олимпик Марсеј или на шпанскиот Атлетико Мадрид...

Атлетико по третиот, Марсеј по првиот трофеј

Финалниот натпревар во Лига Европа ќе се игра на 16 мај во Лион. За шпански Атлетико, тоа ќе биде трето финале во Лига Европа Атлетико...

Почна да се пополнува мозаикот за новата ЛШ

Пласман за групната фаза за следната сезона уште сега обезбедија Барселона, Атлетико, Баерн, Манчестер сити, Јувентус, Наполи и ПСЖ, а според моментните табели можни...

Коста повреден, неизвесен за двомечот со Арсенал

Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Диего Коста би можел да го пропушти полуфиналето против Арсенал од Лига Европа, откако му беше дијагностицирана повреда на тетивата...