8.8 C
Skopje
19.10.2021 - 23:32

Ознака: атлетико мадрид

Симеоне казнет паричнo, ќе го води Атлетико во Торино

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне ќе го води тимот во реванш-дуелот од осминафиналето во Лигата на Шампионите против Јувентус идниот вторник. Аргентинецот беше казнет...

Атлетико е најуспешниот тим за 2018 година

ИФФХС листата ја прави според коефициентот за резултатите на тимовите во најсилните меѓународни натпреварувања, како и во домашните мечеви. Од 2016 година се намалува...

Атлетико ќе игра и против полувековната домаќинска традиција

Досега само четири тима играле меч за европската титула на својот стадион, но домаќинот нема победа од 1965 година, кога славел Интер. Финалето на...

Диего Коста мора на операција

Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Диего Коста, е принуден да оди на операција, информира шпанскиот фудбалски клуб преку својата веб-страница. Оперативниот зафат ќе биде извршен во...

Симеоне ќе добие нов договор од Атлетико Мадрид

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне ќе добие нов договор и ќе стане најплатен во клубот, пренесува „Марка“. Аргентинецот има договор до 2020 година, потпишан...

Борусија и Атлетико си ги продолжија сериите голови

Борусија, која му го нанесе најтешкиот пораз на Атлетико (4-0) под водство на Симеоне, постигнува барем четири гола на пет од последните шест меча,...

Во Дортмунд и во Барселона дуели на непоразените

Борусија, која е без примен гол, игра со Атлетико, Барселона без Меси ќе се сретне со Интер, а од другите мечеви Ливерпул ја пречекува...

Калиниќ потпиша тригoдишен договор со Атлетико Мадрид

Хрватскиот фудбалер Никола Калиниќ по само една година помината во Милан, направи трансфер во Атлетико Мадрид и потпиша тригoдишен договор со шпанскиот клуб. Вредноста на...

Ди Марија сака да игра за Атлетико Мадрид

Играчот за врска на Пари Сен Жермен, Анхел Ди Марија сака да се врати во Шпанија, во тимот на Атлетико Мадрид. Како што пренесува „АС“,...

Атлетико и Симеоне доминираат во Лига Европа

Атлетико го освои третиот трофеј во ЛЕ (2010, 2012 и 2018), совладувајќи го Олимпик Марсеј со 3-0 во финалето во Лион Атлетико Мадрид е победник...