9 C
Skopje
21.11.2018 - 5:25

Ознака: атлетико мадрид

Симеоне ќе добие нов договор од Атлетико Мадрид

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне ќе добие нов договор и ќе стане најплатен во клубот, пренесува „Марка“. Аргентинецот има договор до 2020 година, потпишан...

Борусија и Атлетико си ги продолжија сериите голови

Борусија, која му го нанесе најтешкиот пораз на Атлетико (4-0) под водство на Симеоне, постигнува барем четири гола на пет од последните шест меча,...

Во Дортмунд и во Барселона дуели на непоразените

Борусија, која е без примен гол, игра со Атлетико, Барселона без Меси ќе се сретне со Интер, а од другите мечеви Ливерпул ја пречекува...

Калиниќ потпиша тригoдишен договор со Атлетико Мадрид

Хрватскиот фудбалер Никола Калиниќ по само една година помината во Милан, направи трансфер во Атлетико Мадрид и потпиша тригoдишен договор со шпанскиот клуб. Вредноста на...

Ди Марија сака да игра за Атлетико Мадрид

Играчот за врска на Пари Сен Жермен, Анхел Ди Марија сака да се врати во Шпанија, во тимот на Атлетико Мадрид. Како што пренесува „АС“,...

Атлетико и Симеоне доминираат во Лига Европа

Атлетико го освои третиот трофеј во ЛЕ (2010, 2012 и 2018), совладувајќи го Олимпик Марсеј со 3-0 во финалето во Лион Атлетико Мадрид е победник...

Херојот на Атлетико го остави својот омилен клуб без трофејот на...

Освојувањето на Лига Европа, кај Антоан Гризман веројатно предизвика измешани чувства, со оглед на тоа што головите на францускиот фудбалер за Атлетико Мадрид, го...

Фернандо Торес заминува од Атлетико Мадрид

Фудбалерот на Атлетико Мадрид, Фернандо Торес, соопшти дека на крајот од сезоната ќе го напушти клубот. За популарниот „Ел Нињо“ ова е втор мандат во...

Атлетико е подготвен на размена на ѕвездите со Јувентус

Напаѓачот на Јувентус Пауло Дибала може да се пресели во Атлетико Мадрид, објави „Марка“. Според шпанскиот весник, мадридскиот клуб е подготвен за Аргентинецот да ги...