Ознака: атлантик

Грета Тунберг ќе плови по Атлантикот за да присуствува на климатски...

Шведската активистка Грета Тунберг (16), која одбива да лета поради влијанието на воздушниот сообраќај врз животната средина, ќе го премине Атлантикот во брод на...

Паркер замина во пензија со многу трофеи од двете страни на...

Францускиот бек има четири титули во НБА со Сан Антонио, по двапати бил најдобар кошаркар на Европа, најефикасен на ЕП и добитник на европскиот...

Иран ќе испрати воени бродови во Атлантикот

Техеран се подготвува во март да распореди воени бродови во Атлантски Океан, во рамките на петмесечната мисија, чија цел е спротивставување на присуството на...

Веслач на пат преку Атлантикот спасен од невреме

Американската крајбрежна стража го спасила Данкан Хачинсон(52), кој во неделата тргна од Њујорк кон Шкотска во обид да го превесла Атлантикот. Ноќта меѓу недела и...