Ознака: атина

Судири во Атина, фрлени молотови коктели на полицијата

Помали судири се случија утрово во центарот на Атина, непосредно пред крајот на собирот на студенти, кога група непознати лица ја нападнале полицијата на...

Атина под опсада на полицијата по пресудата за Златна зора

Грчката престолнина е опкружена од силни полициски сили. Причината е пресудата против неонацистичката група Златна зора, која атинскиот суд ја прогласи за криминална. Златна зора...

Протест на средношколците во Атина – „Под маските имаме глас“

Во центарот на Атина утрово се одржа протест на средношколци. Нивните главни барања се спроведување на сите потребни мерки за безбедност на учениците и наставниците...

Заев на конференцијата во Атина: Заедно се соочуваме со истите предизвици...

Заедно се соочуваме со истите здравствени и економски предизвици, и само заедно можеме да ги надминеме, со поблиска соработка и со поголема солидарност. Затоа...

Заев ќе оствари средба со Мицотакис во Атина

Премиерот Зоран Заев, кој престојува во дводневна работна посета на Грција со владината делегација денеска ќе разговара со премиерот Киријакос Мицотакис и со претседателката...

Огромен шумски пожар во близина на Атина, огнот зафатил и куќи

Шумски пожар избувнал попладнево во Анависос, одморалиште на 50 километри од Атина и веќе предизвикал голема материјална штета, соопшти противпожарната служба. Пет места околу Анависос...

Панорама/Од господ зависи

- Ние сме во коалиција од 2012 година, цели осум години, и ако господ даде ќе бидеме и по изборите. Тоа е доказ за...

Панорама/Предизборен ковид-карван

- Сега е во тек предизборна кампања и власта сака да претстави пред јавноста дека сѐ е убаво, мирно и безбедно. Пред две ноќи...

Панорама

Белград - За време на завчерашното невреме во Белград, надојдената вода ги поплави улиците и подрумите во повеќе објекти во главниот град на Србија....

Солзавец и молотови коктели во Атина на протестот поради смртта на...

Грчката полиција употребила солзавец за да ги растера демонстрантите кои фрлале молотови коктели за време на протестот што се одржа синоќа во близина на...

Watch Kyokou Suiri 2nd Season Episode Preview (https://gogoanime.be/m/Nnzl/ep-1) at website https://gogoanime.be detective conan gogoanime

Haikyuu!!: To the Top 2nd Season (https://funimationfree.com/m/4B5a) Episode 12 at Funimation funimation hunter x hunter