6 C
Skopje
13.11.2018 - 21:50

Ознака: атика

Ципрас итно се враќа од Мостар поради вонредната состојба во Атика

Грчкиот премиер Алексис Ципрас ја прекина посетата на Босна и Херцеговина и нема да присуствува на свеченоста во Мостар, каде што требаше да биде...