11.6 C
Skopje
21.10.2020 - 21:42

Ознака: асфалт

Асфалтот стигна и до неколку села

Битола Во наредните денови неколку битолски села ќе добијат нови асфалтни патишта. Иако многумина мислеа дека со завршувањето на предвремените парламентарни избори ќе престанат и...

Асфалт за неколку села во Новаци

Локалната самоуправа на Новаци деновиве интензивно се работи на локалната инфраструктура во општината. - Деновиве асфалтиравме улици во неколку села, а наскоро започнуваме со градежни...

Се асфалтираат улици во 17 населени места

Новаци Деновиве градежни екипи интензивно работат на асфалтирање локални патишта и улици на територијата на општината Новаци. Асфалтирањето се одвива во 17 населени места. Вкупната...

На булеварот Босна и Херцеговина возилата подрипнуваат преку куп камења

Раскопаниот дел од асфалтот кај старите општински бараки во Бутел е полн со остри камења. Никој не го санира раскопаното По раскопан коловоз на булеварот...

На граѓаните им здодеаја несаканите туристички разгледи на Скопје

Периодов во Скопје никаде не се стигнува брзо, особено ако се избере солуцијата јавен транспорт, а тоа на граѓаните им троши многу време од...

По Марко Крале само со коњ

Некои од жителите на Бутел се нервозни и револтирани затоа што со месеци поминуваат по раскопаната улица Марко Крале Со месеци останаа длабоки ископи во...

Улици во Горно Лисиче и во Мичурин добија нов асфалт

Општината Аеродром реконструира и асфалтира повеќе улици во населбите Горно Лисиче и Мичурин и со тоа ги подобри инфраструктурните услови на тамошните жители. Изминатиов...

Опасни дупки зјаат во асфалтот на улиците

Оние што знаат каде има дупки во асфалтот, внимаваат и ги избегнуваат, но тие што не знаат и возат во ноќните часови, често налетуваат...

Прва мобилна база за асфалт во Кавадарци

Се комплетира и модернизира возниот парк на јавното претпријатие „Комуналец“ во Кавадарци и тоа со нова цистерна за автоматско перење на улиците, камион кипер...

Нов асфалт и реквизити на игралиштето „Партизан“ во Дебар Маало

Речиси по деценија и пол почна да се реконструира отвореното игралиште „Партизан“ во Дебар Маало, лоцирано до Судот за прекршоци. Градежните зафати се во...