13.2 C
Skopje
22.4.2019 - 12:47

Ознака: асфалтирање

Патот Крива Паланка – село Осиче во прекин поради асфалтирање

Патиниот правец Р - 2245 од Крива Паланка до село Осиче денеска ќе биде во прекин поради асфалтирање. Како што соопшти АМСМ, прекинот ќе трае...

Привремен сообраќаен режим на дел од Партизанска

Привремен сообраќаен режим на дел од булеварот Партизански одреди ќе биде воведен од денеска до 24 април, информираат градските власти. Сообраќајниот режим се воведува...