4.8 C
Skopje
19.1.2022 - 15:19

Ознака: астронаутка

Вонземјани постојат и можно е да се меѓу нас

Вонземјаните постојат и можно е тие веќе да се наоѓаат меѓу нас на Земјата, вели Хелен Шарман, првата британска астронаутка. Шарман за списанието „Обсервер“ изјави...

Натали Портман – астронаутка што ја губи врската со стварноста

Објавен е првиот трејлер за научнофантастичната драма „Луси на небото“, во која главната улога ја толкува фантастичната Натали Портман. Новото филмско остварување на режисерот...