Ознака: Астон Мартин

Астон Мартин повторно ќе го изработува автомобилот на Џејмс Бонд

Астон Мартин повторно ќе произведе 28 нови реплики на еден од најпознатите автомобили во историјата, Астон Мартин ДБ5, кој во филмот „Голдфингер“ од 1964...

Првите детали за моделот „ДБС суперлегера АМР“ на „Астон Мартин“

Британската компанија „Астон Мартин“ ги објави првите информации за својот најнов модел „ДБС суперлегера“. Најновиот автомобил, кој ќе има 715 коњски сили, не го...

Најскапо продадените автомобили на светските аукции

Во време кога технологијата и новитетите кај автомобилите ја создаваат висината на цената на новите автомобили, богатите луѓе во светот сè уште ги проценуваат...