1.8 C
Skopje
2.12.2021 - 20:20

Ознака: Астон вила

Принцот Вилијам го поздрави пласманот на Астон Вила во Премиер лигата

Војводата од Кембриџ е навивач на европскиот првак од 1982 година, Астон Вила, уште од училишните денови, бидејќи сакал да навива за поинаков клуб...

Дерби и Астон вила ќе го играат најскапиот меч сезонава

Победникот во овој меч на „Вембли“ на 27 мај ќе се пласира во Премиер-лигата и ќе заработи над 200 милиони евра Дерби каунти и Астон...

Стив Брус е специјалистот за внесување тимови во Премиер-лигата

Менаџерот на Астон вила, која во плејофот ќе игра против Фулам, досега четирипати предводел тимови од понизок во повисок ранг, од Чемпионшип во Премиер-лигата Фулам...