20.1 C
Skopje
21.7.2019 - 0:34

Ознака: аспирин

„Аспиринот“ сепак не им користи на сите

Мала доза „Аспирин“ на ден, како што се смета, им помага на оние што преживееле срцев удар, но резултатите од новото истражување покажуваат дека...