19.8 C
Skopje
22.6.2021 - 4:11

Ознака: артан груби

Коблер: Европската перспектива на регионот и Македонија врвен приоритет на австриското...

Јасната европска перспектива на регионот на Западен Балкан и Македонија останува врвен приоритет на австриското претседателство со ЕУ. Македонија никогаш не била поблиску до...

Груби: Опозицијата да ги поддржи реформите и решавањето на спорот со...

Пратеникот на ДУИ Артан Груби даде поддршка на Владата и на изборот на новите министри, но од собраниската седница исто така ја повика опозицијата...

Груби: Заслугата за препораката им припаѓа на граѓаните

По повод објавувањето на Извештајот на Европската комисија за напредокот на Република Македонија за 2017 година, претседателот на парламентарната Комисија за европски прашања на...