24.8 C
Skopje
19.6.2021 - 12:09

Ознака: артан груби

Груби се сретна со првиот човек на ИВЗ

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, денеска се сретна со вршителот на должноста претседател на Исламската верска...

Груби: Етничката застапеност е уставно право

Вицепремиерот и министер за политички систем, Артан Груби, денеска се сретна со британската амбасадорка Рејчел Галовеј, а на средбата, меѓу другото, истакнал дека правичната...

Груби-Брегу: Регионалната соработка е шанса за побрза интеграција во ЕУ

Првиот вицепремиер и министер за Политички Систем и Односи меѓу Заедниците,  Артан Груби, денеска оствари средба со генералната секретарка на Советот за Регионална Соработка,...

Груби-Цакај: Односите меѓу Македонија и Албанија се одлични

Првиот вицепремиер и министер за Политички систем и односи меѓу заедниците, Aртан Груби, се сретна со министерот за Европа и надворешни работи на Република...

Владата ќе ја разгледува можноста за субвенционирање на компаниите кои ќе...

Владата ќе ја разгледува можноста за субвенционирање на приватните компании кои ќе вработат Албанци или граѓани од другите помали етнички заедници, најави првиот вицепремиер...

Груби: Правдата нарачана по телефон заврши

Првиот заменик-претседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска одржа прес-конференција на која истакна дека неговата мисија...

ДУИ ќе има пет заменици-министри и пет државни секретари

Првиот вицепремиер и министер за политички систем Артан Груби истакна дека ДУИ и коалицискиот партнер СДСМ се договорени за поделбата на позициите на замениците...

Америка е нашиот најголем сојузник

Груби се сретна со амбасадорката Брнс Вицепремиерот и министер за политички систем и односи помеѓу заедниците, Артан Груби, одржа работна средба со амбасадорката на САД,...

Груби како прв вицепремер ќе го заменува Заев во случај на...

На вчерашната втора владина седница, премиерот Заев на министрите и министерките им ги предаде мандатните писма со утврдена мисија и задачи во нивниот четиригодишен...

Груби: Време е за умереност и смиреност

Генералниот секретар на ДУИ, Артан Груби, во пресрет на формирањето на новата Влада преку Фејсбук порача дека е време за смиреност и да се...