Ознака: артан груби

Груби: Еманципацијата на жената започнува со еманципација на нејзиниот сопруг

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби по повод Денот на жената, оствари средба со претставничките на сите...

Груби: Преземаме чекори за зголемување на вредноста на мајчините јазици

Со цел зачувување и унапредување на мајчиниот јазик, поточно одбележувањето на Меѓународниот ден на мајчиниот јазик, првиот вицепремиер и министер за политички систем и...

Груби изврши надзор на новите повеќејазични патокази на Коридорот 8

Првиот вицепремиер и министер за политички систем, Артан Груби, заедно со директорот на ЈП „Македонија пат“ Беким Мемети, директорот на ЈП „Државни патишта“, Ејуп...

Почнува постапката за прераспределба на рамковните административци

Вицепремиерот Артан Груби очекува 1.349 рамковни административци да почнат со работа од 1 февруари, откако почна постапката за нивна распределба во 237 институции. Службениците нема...

Односите меѓу Македонија и Црна Гора се одлични

Груби-Абазовиќ Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби оствари онлајн средба со вицепремиерот на Црна Гора, Дритан Абазовиќ. На оваа...

Груби: Од новиот објект поефикасно ќе го спроведуваме Рамковниот договор

Отворен новиот објект на Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците кое го предводи првиот вицепремиер...

Приведена жена која го кршела возилото на Артан Груби

Службеното возило со кое се превезувал првиот вицепремиер во Владата, Артан Груби, било демолирано додека стоело паркирано на собранискиот паркинг. Од МВР велат дека тоа...

Груби: Во 2024 ќе ве прашаме дали сте денес подобро од...

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби во однос на 100 дена влада, во својство на највисок албански...

Владина делегација предводена од Груби го посети Музејот на албанската азбука...

По повод Денот на албанската азбука делегација на Владата, го посети Музејот на албанската азбука во Битола. Делегацијата ја предводеше вицепремиерот и министер за политички...

Груби се сретна со првиот човек на ИВЗ

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, денеска се сретна со вршителот на должноста претседател на Исламската верска...