Ознака: артан груби

Односите меѓу Македонија и Црна Гора се одлични

Груби-Абазовиќ Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби оствари онлајн средба со вицепремиерот на Црна Гора, Дритан Абазовиќ. На оваа...

Груби: Од новиот објект поефикасно ќе го спроведуваме Рамковниот договор

Отворен новиот објект на Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците кое го предводи првиот вицепремиер...

Приведена жена која го кршела возилото на Артан Груби

Службеното возило со кое се превезувал првиот вицепремиер во Владата, Артан Груби, било демолирано додека стоело паркирано на собранискиот паркинг. Од МВР велат дека тоа...

Груби: Во 2024 ќе ве прашаме дали сте денес подобро од...

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби во однос на 100 дена влада, во својство на највисок албански...

Владина делегација предводена од Груби го посети Музејот на албанската азбука...

По повод Денот на албанската азбука делегација на Владата, го посети Музејот на албанската азбука во Битола. Делегацијата ја предводеше вицепремиерот и министер за политички...

Груби се сретна со првиот човек на ИВЗ

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, денеска се сретна со вршителот на должноста претседател на Исламската верска...

Груби: Етничката застапеност е уставно право

Вицепремиерот и министер за политички систем, Артан Груби, денеска се сретна со британската амбасадорка Рејчел Галовеј, а на средбата, меѓу другото, истакнал дека правичната...

Груби-Брегу: Регионалната соработка е шанса за побрза интеграција во ЕУ

Првиот вицепремиер и министер за Политички Систем и Односи меѓу Заедниците,  Артан Груби, денеска оствари средба со генералната секретарка на Советот за Регионална Соработка,...

Груби-Цакај: Односите меѓу Македонија и Албанија се одлични

Првиот вицепремиер и министер за Политички систем и односи меѓу заедниците, Aртан Груби, се сретна со министерот за Европа и надворешни работи на Република...

Владата ќе ја разгледува можноста за субвенционирање на компаниите кои ќе...

Владата ќе ја разгледува можноста за субвенционирање на приватните компании кои ќе вработат Албанци или граѓани од другите помали етнички заедници, најави првиот вицепремиер...

Shingeki no Kyojin: Chronicle Episode Full at website https://gogoanime.be. See more gogoanime weathering with you

Watch Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 2 at website https://animeheaven.pro. See more one piece anime heaven