28.2 C
Skopje
20.6.2019 - 14:03

Ознака: арсен венгер

„Менталната реконструкција“ го врати Ѓоковиќ повторно на врвот од тенисот

Освојувачот на 15 тениски гранслем-турнири Новак Ѓоковиќ откри дека бил многу близу до откажување од тенисот, откако тој се соочи со сериозна повреда во...

Венгер: По Арсенал се чувствував изгубен

Поранешниот менаџер на Арсенал, Арсен Венгер изјави дека по напуштањето на тимот се чувствувал „изгубен“. Французинот го напушти „Емирати“ по крајот на минатата сезона...

Арсенал со најлош старт на сезоната по 26 години

Челси беше подобар од Арсенал (3-2), кој прв пат по сезоната 1992/1993 ги губи првите два првенствени меча Шпанецот Унаи Емери летово седна на менаџерско-/тренерската...

Единствениот човек што го одбил Реал, ќе го преземе кралскиот клуб?

Многумина врвни стратези и фудбалери сонуваат да бидат дел од најтрофејниот европски клуб Реал Мадрид, но наводно, постои еден човек што го одбил кралскиот...

Венгер: Останувам во фудбалот, зависник сум од играта

Лондон, 14 мај 2018 (МИА) – Францускиот фудбалски стручњак Арсен Венгер на натпреварот против Хадерсфилд за последен пат седеше на клупата на Арсенал, но изјави...

Венгер се прости од Арсенал на стадионот „Емирати“

Арсен Венгер, кој на крајот на сезонава ќе го напушти Арсенал по 22 години, период во кој на тимот од Лондон му донесе три...

Венгер нема долго да чека за нов ангажман?

Пари Сен Жермен планира да го ангажира Арсен Венгер за спортски директор, по неговото заминување од Арсенал на крајот од сезоната. Според францускиот весник „Л’Екип“,...

Арсен Венгер си заминува од Арсенал по 22 години

Венгер (68) дојде во Арсенал на 1 октомври 1996 година и во меѓувреме освои три шампионски титули во Премиер-лигата и седум ФА-купа Французинот Арсен Венгер,...

Навивачите го бркаа, а сега жалат што Венгер заминува од Арсенал

Менаџерот Арсен Венгер ќе го напушти англискиот фудбалски клуб Арсенал на крајот од сезонава, со што ќе стави крај на 22-годишното извршување на функцијата,...