12.3 C
Skopje
24.2.2020 - 14:51

Ознака: Арсенал

Венгер се прости од Арсенал на стадионот „Емирати“

Арсен Венгер, кој на крајот на сезонава ќе го напушти Арсенал по 22 години, период во кој на тимот од Лондон му донесе три...

Арсенал имаше сѐ, но не победи

Арсенал 80 минути играше со фудбалер повеќе, гостите немаа ниту тренер на клупата, лондончани имаа посед на топката од 72 отсто (85 отсто во...

Венгер разочаран од ремито со Атлетико Мадрид, но оптимист за реваншот

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер е оптимист во врска со шансите на „топџиите“ да стигне до финалето во Лион, иако синоќа во првото полуфинале...

Арсен Венгер си заминува од Арсенал по 22 години

Венгер (68) дојде во Арсенал на 1 октомври 1996 година и во меѓувреме освои три шампионски титули во Премиер-лигата и седум ФА-купа Французинот Арсен Венгер,...

Навивачите го бркаа, а сега жалат што Венгер заминува од Арсенал

Менаџерот Арсен Венгер ќе го напушти англискиот фудбалски клуб Арсенал на крајот од сезонава, со што ќе стави крај на 22-годишното извршување на функцијата,...

Коста повреден, неизвесен за двомечот со Арсенал

Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Диего Коста би можел да го пропушти полуфиналето против Арсенал од Лига Европа, откако му беше дијагностицирана повреда на тетивата...

Барселона сака да биде како Арсенал, Јувентус, Милан…

Барселона е без пораз на 31 меч и е на најдобар пат да биде првиот тим во Шпанија што непоразен ќе ја заврши сезоната,...