Ознака: Арнолд Шварценегер

Арнолд Шварценегер ѝ испрати електричен автомобил на Грета Тунберг

Арнолд Шварценегер и 16-годишната активистка за животна средина, Грета Тунберг, имаат повеќе заедничко отколку што се чини на прв поглед. И двајцата зборуваа против...

Терминаторот „се врати“ за да ја спаси планетата

Врвниот климатски самит, организиран од страна на еколошката организација на Арнолд Шварценегер, беше отворен денес во Виена. Шеснаесетгодишната активистка против климатските промени, Грета Тунберг,...

Арнолд Шварценегер нападнат во Јужна Африка

Американскиот актер, Арнолд Шварценегер, беше нападнат за време на јавен настан во Јоханесбург. На видеото објавено од медиумската платформа еNCA, се гледа како 71-годишниот Шварценегер...

Зошто го нема Шварценегер во новиот „Предатор“?

Режисерот на најновиот „Предатор“, Шејн Блек, во интервјуто за „Дигитал спај“ откри дека сосема ја разбира одлуката на Арнолд Шварценегер да не се појави...

Шварценегер се вклучи во борбата против загадувањето со пластика

Актерот и политичар Арнолд Шварценегер се вклучи во глобалната инцијатива на Обединетите нации (ОН) за борба против загадувањето со пластика. Иницијативата „Победи го пластичното загадување“...

„Харлито“ на Шварценегер на холивудска аукција

На почетокот на јуни ќе се одржи неколкудневна аукција што ќе ги воодушеви љубителите на филмот „Харлито“ на Арнолд Шварценегер во „Терминатор 2“, количката на...