Ознака: АРМ

Би се преименувале МАНУ, НРБМ, АРМ…

Доколку се прифати грчкиот предлог за име за севкупна употреба, тогаш МАНУ нема да се вика Македонска академија на науките и уметностите туку ќе...

Шекеринска: Македонија со право очекува да стане 30-та членка на НАТО

Македонија е кредибилен партнер на НАТО, со право очекува и работи да стане нејзина 30-та членка, изјави министерката за одбрана Радмила Шекеринска. - Покажавме дека...

Шекеринска во посета на САД, на 1 мај ќе се сретне...

Заменик претседателката на Владата и министерка за одбрана на Република Македонија, Радмила Шекеринска на 1 мај во Вашингтон, ќе има официјална средба со секретарот...

Отворен ден на АРМ на плоштад „Македонија“

Со изведба на точката „Егзецир“ на гардата на АРМ и боречките вештини на армиските специјалци денеска на плоштадот Македонија во Скопје, Министерството за одбрана...

(Обновено): Повредените војници се со рани и скршеници на нозете

Двајца припадници на АРМ од тетовската касарна се ранети при чистење на оружје рано претпладнево,а поради сериозноста на повредите по првичната интервенција во Тетово...