-1.2 C
Skopje
25.1.2022 - 14:23

Ознака: арматура

Арматури паднаа врз млад работник кај Стара железничка

Градежен работник е во животна опасност откако на градилиште позади трговскиот „Рамстор“ во Скопје, врз него паднале арматури кои се кревале со кран. Според неофицијални...