23 C
Skopje
19.9.2018 - 13:36

Ознака: Аријан Адеми

Интернационалците на мегдан со Андерлехт, Арсенал, Челси, Баер…

Тимовите на македонските репрезентативци Елиф Елмас и Аријан Адеми, Фенербахче, односно Динамо Загреб ќе играат меѓу себе во Лига Европа, во групата Д, во...

Адеми потпиша нов петгодишен договор со Динамо

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми ја продолжи соработката со Динамо Загреб и потпиша нов петгодишен договор. Адеми, кој воедно е капитен на загрепскиот тим, нагласи дека...