-0.2 C
Skopje
20.1.2022 - 20:39

Ознака: Аризона

Двајца загинати во судар на хеликоптер и авион во Аризона

Две лица загинаа кога хеликоптерот во кој се наоѓале се судрил со едномоторен авион во предградието на американскиот град Феникс, во сојузната држава Аризона. Авионот...

Најдобро зачуваните отпечатоци од стапала на диносаурус се наоѓаат во Аризона

Просторот во близината на местото Моенава во Аризона, САД, денес изобилува со пустински пејзажи, на кои се наоѓаат стотици отпечатоци од стапала на диносауруси....

Полицаец во САД застрелан од автомобил – пред два дена беа...

Американски сојузен полицаец е застрелан пред судницата во Феникс, Аризона, во напад од автомобил, пренесуваат американските медиуми. Офицерот го преживеал нападот, бил хоспитализиран и се...

Воз се запали на мост во Аризона, дел од вагоните завршија...

Во близина на градот Темпи во сојузната американска држава Аризона, на железнички мост се запалил товарен воз, а дел од вагоните паднале во езеро,...

Најмалку тројца застрелани во напад во трговски комплекс во Аризона

Најмалку три лица биле застрелани во огромен трговски комплекс во Аризона во средата вечерта, соопштија властите цитирани од „Њујорк пост“. Вооружениот напаѓач бил уапсен...

Татко си го убил детето за да го спаси од „демони“

Mаж во Аризона е обвинет за убиство од прв степен, откако властите соопштија дека го убил неговиот 6-годишен син попарувајќи го со врела вода...

Пронајдени делови од човечки тела во рација на ФБИ во Аризона

Делови од човечки тела во кофи, фрижидер полн со машки полови органи и машко тело на кое била сошиена глава од жена биле откриени...

Шеснаесет медицински сестри од болница во Аризона истовремено забремениле

Има нешто во болницата во градот Меса во американската сојузна држава Аризона, каде што истовремено се бремени 16 медицински сестри, пишува во сабота Би-Би-Си. Тоа...

Се урна американски воен авион Ф-16

Американски воен авион Ф-16 се урна додека се обидувал да слета на аеродром во Аризона, соопштија претставници на воздухопловната база Лук. Пилотот се катапултирал и...