17.8 C
Skopje
28.9.2021 - 3:57

Ознака: Аргентина

Протести во Аргентина против економската политика

Десетици илјади Аргентинци протестираа во Буенос Аирес и во други градови низ целата земја поради економската политика на владата. Протестот, наречен „Сојузен марш", почна...

Марадона: Меси нема што да докажува, нека ужива во фудбалот

Легендарниот Диего Марадона даде вредни совети на актуелниот лидер на „гаучосите“ Лионел Меси пред Светското првенство во Русија. Притисокот врз Меси е огромен...

Ангеловски: Главен збор ќе имаат Германија, Шпанија, Бразил и Аргентина

Што се однесува, пак, до мојот фаворит на ова СП во Русија, би сакал Хрватска да дотурка што е можно подалеку, вели Игор Ангеловски,...

Селфиња, метеж и Меси

Безмалку 30 илјади навивачи го следеа тренингот на фудбалската репрезентација на Аргентина, во Буенос Аирес во неделата, во рамките на подготовките за Светското првенство...

Сампаоли: Меси ќе биде „застрелан“ ако не го освои СП

Аргентинскиот селектор Хорхе Сампаоли смета дека Лионел Меси е под голем психолошки притисок пред почетокот на Светското првенство во Русија. Во изминатите неколку дена многу...