9.8 C
Skopje
16.10.2021 - 23:37

Ознака: Аргентина

Меси: Не очекувавме дека вака ќе се мачиме

Капитенот на Аргентина, Лионел Меси, на прес-конференција по победата над Нигерија (2:1) изјави дека тој и неговиот соиграчи од репрезентацијата поминале тешки моменти на...

Аргентинскиот херој од сенка ја искористи неочекуваната прилика

Дефанзивецот Маркос Рохо го постигна голот за пласман на Аргентина во осминафиналето на Светското првенство (СП), во победата над Нигерија од 2-1, но уште...

Финалистите од 2014-та само со победи може да останат во Русија

Денеска почнуваат дуелите од третата рунда на фудбалското СП, која треба да ги потврди репрезентациите што веќе си обезбедија пласман во нокаут-фазата и да...

СП 2018: ФИФА покрена истрага против Фудбалските федерации на Хрватска и...

ФИФА покрена истрага против Фудбалските федерации на Хрватска и на Аргентина поради инцидентите меѓу аргентинските и хрватските навивачи на натпреварот во Нижи Новогород. - Не...

Хрватска во делириум, Аргентина и Меси во кома

За „гаучосите“ ова е најтежок пораз по оној на СП 1958 во Шведска, од Чехословачка, 1-6, кој најверојатно ќе значи прерано збогување од СП,...

И да го отпуштат, Сампаоли ќе си замине побогат за 20...

Селекторот на Аргентина, Хорхе Сампаоли ќе добие отштета од 20 милиони евра, во случај да му биде предвреме раскинат договорот. Во текот на денот беше...

Хрватска ја демолираше Аргентина за осминафинале на СП

Фудбалската репрезентација на Хрватска вечерва ја надигра и убедливо ја совлада репрезентацијата на Аргентина со 3:0, во рамки на второто коло од квалификациите по...

Бавен почеток на фаворитите

Бранителот на светската титула Германија загуби од Мексико (вторпат во историјата губи во прв меч на СП), вицепрвакот Аргентина ремизира со Исланд, како и...

Аргентина го откажа пријателскиот меч со Израел од безбедносни причини

Селекторот на Аргентина, Хорхе Сампаоли бара Сојузот да му обезбеди нов противник за пријателски натпревар, откако планираниот контролен дуел што требаше да се игра...

Меси: Мораме да бидеме посилни како тим

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси наведе дека на неговата репрезентација многу малку ѝ недостасува да биде на нивото на Франција, Германија, Бразил и Шпанија. Меси со Барселона...