14.8 C
Skopje
27.9.2021 - 0:23

Ознака: арбреша реџепи

Реџепи го заврши настапот во Токио

Македонската џудистка Арбреша Реџепи го заврши настапот на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Токио откако загуби од Британката Челси Гил во првото коло, во...

Реџепи ќе го вее македонското знаме во Токио

Македонската џудистка Арбреша Реџепи ќе може да присуствува на отворањето на Летните олимписки игри и да го носи македонското знаме на церемонијата во Токио,...

Реџепи мора во изолација, нема да може да го носи македонското...

Македонската џудистка Арбреша Реџепи нема да може да присуствува на утрешната церемонија на отворање на Летните олимписки игри во Токио поради близок контакт со...

Македонија ќе има осум спортисти на ЛОИ

Според распоредот, прв на ЛОИ 2020 ќе настапи Бранковски (стрелаштво), а потоа Реџепи (џудо), Георгиевски (таеквондо), Стојоски (атлетика), Јованоска (карате) и Нуров (борење), исто...

Арбреша Реџепи ќе се бори за нови олимписки бодови на Европскиот...

Македонската репрезентативка и олимписка стипендистка, Арбреша Реџепи, викендов ќе настапи во категоријата до 52 килограми на Европскиот куп во џудо во Загреб, кој се...