Ознака: арачиново

Mалолетник од Арачиново нападнат со нож додека чекал автобус

На автобуска постојка на булевар „Крсте Мисирков“ во Скопје вчера околу 13 часот 15-годишно момче од скопското село Арачиново, физички било нападнато од друг...

Две години од поплавите во Скопско

Скопје денеска ќе одбележи две години од невремето што предизвика поплави во кои загинаа 22 лица. Попладнето на 6 август 2016, скопскиот регион беше...

Залутан куршум заврши во стомакот на арачиновец

Во чајџилница во Арачиново вчера бил повреден дваесет и тригодишен маж од залутан куршум. Повредениот е префрлен во Градската болница каде му е укажана...

Повредени двајца полицајци во Арачиново

Двајца полицајци попладнево се повредени во село Арачиново откако се обиделе да легитимираат две лица барани со потерница. Како што соопшти вечертва МВР инцидентот се...

Арачиновец го ранил несудениот зет

Едно лице е тешко рането во оружен инцидент во Арачиново, соопшти полицијата. Според истиот извор, вчера на улицата „18“ во с.Арачиново-скопско И.В. од Арачиново кој...

Ослободени обвинетите за убиството на тројца полицајци во Арачиново

Кривичниот суд во Скопје денеска донесе втора ослободителна пресуда за Лирим Динарица, Емрула Емрулаи, Рамиз Асани, Муча Бајрами, обвинети во случајот на тројцата убиени...