14.8 C
Skopje
20.10.2021 - 12:37

Ознака: арачиново

Кај жител на Арачиново пронајдена автоматска пушка

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, по претходно добиени оперативни информации и судска наредба, денеска извршиле претрес во домот на Ш. О. (26)...

Во Арачиново престрелка меѓу патници од два автомобила

Во вечерните часови на 16 август, 26-годишник од Арачиново со иницијали Ш.О. во полиција пријавил дека кон неговиот автомобил „ауди а4“ било пукано додека...

Во гостилница во Арачиново уапсен меѓународен наркодилер кој побегнал од затвор

Во акција во угостителски објект во скопско Арачиново, утрово околу 6.45 часот, бил уапсен 43-годишен арачиновец кој бил осуден за меѓународна недозволена трговија со...

Тројца ранети во пукање во Арачиново

Три лица со прострелни рани биле донесени во болница, по расправија поради долг. Поради пукање полицијата ги привела М.А, М.С.(35) од с.Страчинци и Н.Џ.(27) од...

Тројца разбојници од Арачиново краделе возила

Скопската полиција денеска (10 мај) приведе тројца жители на Арачиново – Г.М.(40), Х.А.(19) и Е.Н.(23) поради сомнение дека се сторители на три разбојништва и...

Специјалци влегоа во Арачиново, разбиена група која тргувала со дрога и...

Министерството за внатрешни работи денеска сузби организирана криминална група инволвирана во активности од областа на недозволена трговија со оружје и дрога, соопшти портпаролот на...

Приведен дилер од Арачиново за доиздржување казна затвор

На 4.4.2021 во 4.30 часот од полициски службеници од СВР Скопје во Полициската станица Гази Баба, по судска наредба, бил приведен Б.Р.(45) од с.Арачиново,...

Каменувано полициско возило во Арачиново

Полициско возило „шкода јети“ синоќа во село Арачиново било каменувано додека полициските службеници вршеле обиколка. Според информациите, додека поминувало возилото едно лице со камен го...

Знае ли Арачиново што значи „Европа дома“?

Најновото истражување на невладината организација Центар за граѓански комуникации, поврзано со наплатата на данок на имот за 2017, 2018 и 2019 година, покажало дека...

Затворенa чајџилница полна со гости во Арачиново

На 08.01.2021 полициски службеници и единицата за интервентна полиција, во соработка со Државниот пазарен инспекторат во 21,20 часот извршиле контрола во чајџилница во селото...