-0.2 C
Skopje
22.1.2022 - 0:23

Ознака: арапска партија

Ќе биде формирана израелска влада со поддршка од арапска партија

На заедничката цел за отстранување на Бенјамин Нетанјаху од позицијата најдолговечен израелски премиер, во средата се приклучи и Мансур Абас. Неговата мала исламска партија...