Ознака: „Арапска ноќ“

„Арапска ноќ“ со прилепскиот театар „Војдан Чернодрински“ вечерва на МОТ

Театарот „Војдан Чернодрински“ при Домот на културата „Марко Цепенков“ во Прилеп, вечерва од 22.30 часот со претставата „Арапска ноќ“ ќе настапи на годинашниот фестивал...

Премиера на „Арапска ноќ“ во Прилеп

Претставата „Арапска ноќ“ од Роланд Шимелфениг, во режија на Зоја Бузалковска, премиерно ќе биде изведена во театарот „Војдан Чернодрински“, вечерва, од 20 часот. Бузалковска...

Утревечер во прилепскиот театар „Војдан Чернодрински“ премиера на „Арапска ноќ“

„Арапска ноќ“ од Роланд Шимелфениг, во режија на Зоја Бузалковска е претставата што театарот „Војдан Чернодрински“ утревечер од 20 часот премиерно ќе ја изведе на матичната...